reklama

Newsy

Jesteśmy najbardziej zadowoloną z życia dzielnicą


Jesteśmy najbardziej zadowoloną z życia dzielnicą
MokotówMokotów zajął 3 miejsce w rankingu atrakcyjności dzielnic opublikowanym przez miejski Urząd Statystyczny Mokotów.
2019-08-02

Aż 91% z nas jest zadowolonych z życia w stolicy, tyle samo z życia na Mokotowie.

Młodzi ludzie przeprowadzają się do Warszawy głównie ze względu na pracę o wiele lepiej płatną, niż gdziekolwiek indziej w Polsce. Stolica zachęca również bardzo bogatą ofertą rozrywkową i wachlarzem możliwości rozwoju osobistego w wielu kierunkach.

W Warszawie można znaleźć pracę w międzynarodowych firmach, co oczywiście łączy się z poznaniem kultur, metod pracy zagranicznych specjalistów oraz podnoszeniem znajomości języków obcych.

W stolicy żyje prawie 26 tys. cudzoziemców i ta liczba ciągle rośnie. Najbardziej, niemal dwukrotnie, wzrosła liczba obywateli Indii.

Najwięcej cudzoziemców jest na Mokotowie (5 tys.), potem w Śródmieściu (2,4 tys.), Woli (2,4 tys.) i Ochocie (2,3 tys.). Najmniej zaś w Rembertowie i Wesołej.

 

 

 

Ale co po pracy? 

Mokotów gromadzi najwięcej zadowolonych ludzi.

Z Mokotowa bardzo łatwo i szybko dojeżdża się do ścisłego centrum Warszawy, zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Dzielnica jednak jest wolna od zgiełku miasta. Charakterystyczna dla Mokotowa zabudowa: to odrestaurowane wille miejskie, niskie kamienice, a także ze smakiem wpasowujące się w otoczenie nowoczesne apartamentowce.

 

Warszawa oferuje nie tylko atrakcyjną pracę dla osób o różnych kwalifikacjach, ale też wiele opcji rozrywki i rozwoju. Mieszkańcy stolicy mają do wyboru liczne restauracje, kawiarnie i puby, kina, teatry, muzea, a także wiele nietypowych form spędzania czasu.

Pan Janusz Czapiński, autor „Diagnozy Społecznej”, przeanalizował warunki i jakość życia Polaków. Porównał jakość życia w 18 dzielnicach Warszawy. Ze swojej dzielnicy najbardziej zadowoleni są mieszkańcy Mokotowa. Dalej znalazły się Żoliborz i Targówek. Najmniej zadowoleni się mieszkańcy Ursusa i Włoch. Z badań wynika, że lokalnymi patriotami są oczywiście mieszkańcy Mokotowa, a z warunków mieszkaniowych najbardziej zadowoleni są… mieszkańcy Mokotowa.

Zielono nam!

Mokotów to jedna z największych dzielnic Warszawy.

 

Mokotów zajął 3 miejsce w rankingu atrakcyjności dzielnic opublikowanym przez miejski Urząd Statystyczny Mokotów. Mieszka tu ponad 200 000 mieszkańców. Zabudowa charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem i jest bardzo zielono: Park Arkadia, Morskie Oko, Jeziorko Czerniakowskie, czy wiele innych parków, które wypełniają dzielnicę w każdym z jej skrawków.

Mokotów już od kilku lat chwali się tytułem najpopularniejszej dzielnicy w Warszawie. Kolejnym jego atutem jest bogata oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży oraz liczne place zabaw, boiska i miejsca zagospodarowane z myślą o najmłodszych.

 

Mieszkańcy naprawdę mają szereg możliwości udania się na spacer, czy złapania chwili oddechu. Poznając, przy naszej małej pomocy, odpowiednie miejsca, życie może płynąć tu po prostu spokojniej. Zieleń ma oczywiście również korzystny wpływ na czystość powietrza i zdrowie. Tak zagospodarowane tereny sprzyjają spacerom, zabawom z dziećmi i aktywnemu wypoczynkowi.

Wysoki standard budynków, doskonała komunikacja, malownicze tereny zielone i zabytki to argumenty, które przemawiają na korzyść nabycia mieszkania w tej dzielnicy.

Wykresy: źródło warsawdays.pl
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
3.1km/h
1010hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org


Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM